Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi
BMW
Citroen
Dacia
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Chevrolet
Jeep
KIA
Lancia
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Škoda
Toyota
Volkswagen
Volvo
Najnovšie autá
Novinky
24 ročné nejazdené BMW predal po 4 rokoch!
Svet automobilov je nesmierne pestrý. Pre niekoho sú autá len predmetmi dennej spotreby, klasický užitočný pomocník. No a pre niekoho je auto symbolom slobody, vášne a zberateľským predmetom. Hlavne autá, ktoré sú unikátne, prípadne v dnešnej dobe už nie celkom bežné. Tak ako toto BMW 7, ktoré sa predávalo predlhé 4 roky!
Toto je najviac ojazdené Bugatti na svete!
Na svete sú autá, ktoré si človek kúpi kvôli vysokým nájazdom a ich pohodliu a spoľahlivosti. Typicky ide o veľké sedany či kombíky s dieslom pod kapotou. Športiaky sú autá z opačnej kategórie, ich majitelia na nich často krát najazdia len zopár tisíci kilometrov, čisto len pre radosť na dobrej ceste či na okruhu. Bugatti Chiron bezpochyby patrí do tej druhej kategórie. Je tu však kúsok, ktorý má nájazd ako celkom bežné auto.
Extrémna strata hodnoty: 1 km za 47 €!
Keď si kupujete auto, s najväčšou pravdepodobnosťou človek nerozmýšľa nad niečím, ako je strata hodnoty. Auto jednoducho potrebuje k tomu, aby bol mobilný. Niekto to možno zohľadňuje pri kúpe nového auta, nakoľko pri nich je známe, že okamžite po predaji strácajú na hodnote a nové auto už na druhý deň predáte so stratou. Občas sa ale nájdu výnimky, ktoré strácajú na cene ešte oveľa enormnejšie. A pozrieme sa na jeden príklad, do akých absurdných hodnôt môže tento pokles ísť.
VW Golf IV pre fajnšmekra, toto je fakt rarita!
VW Golf je dodnes jedno z najpredávanejších a vo svojej podstate aj najbežnejších áut. Pre niekoho je stelesnením nudy ešte väčšej, ako sedieť týždeň v prázdnej miestosti, pre iného je to symbol dokonalého auta. Nech sa radíte na ktorúkoľvek stranu, musíte uznať že Golf IV bol svojho času totálnym bestsellerom. Produkoval sa v rokoch 1997 až 2006, mnoho z nich je na cestách dodnes. A nie sú to len tuctové modely s motorom 1,9 TDI, ale občas aj poriadne raritky. Ako napríklad táto!
Ukrajinská kópia Bugatti za 16 650 €!
Bugatti je vo svete automobilov pojem. Niet sa ani čomu diviť, taliansky výrobca si meno buduje dlhodobo a navyše aj pre tých najbohatších ľudí je to stále raritka. Je pochopiteľné, že istú skupinu ľudí priťahujú hlavne veci, ktoré rozhodne nie sú obvyklé. A Bugatti to spĺňa dokonale!
Povinné automatické obmedzovače rýchlosti už o rok!
Technológie sa v moderných automobiloch vyvíjajú míľovými skokmi. To, čo je dnes novinkou je už o dva roky zastarané. Týka sa to aj oblasti bezpečnosti. Adaptívny tempomat či autonómne riadenie boli ešte pred pár rokmi z ríše sci-fi. Niektoré prvky verejnosť víta, nad inými však prevažujú rozpaky. Z tej druhej kategórie bude rozhodne aj nariadenie EÚ o povinných obmedzovačoch rýchlosti, ktoré sa stanú realitou už o necelý rok!
Rovnaké auto, rozdielna cena! Na celom svete stojí inak!
To, že rovnaké veci majú na svete rôzne ceny je celkom normálna vec. Predsa len, cena sa prispôsobuje životnej úrovni obyvateľov tej ktorej krajiny. To, že nátierka stojí vo vyspelejšej krajine dvojnásobok človek berie akosi samozrejme, avšak málokto si uvedomí, aké môžu byť rozdiely pri automobiloch. To si človek uvedomí až v momente, kedy narazí na auto predávané globálne po celom svete. Takých mnoho nie je, Range Rover je však výnimkou!
Tento Mercedes S jazdil len 54 km mesačne! Stroj času na predaj.
Na predaj sa občas objavujú hotové klenoty, ktoré sú takmer ako nové. Niekedy ich ľudia kupujú so zámerom užívať ich naplno, niekedy sa im však zmení situácia a auto musia posunúť ďalej. Avšak ak si niekto kúpi za šialené peniaze jedno z najlepšie vybavených áut prémiovej automobilky, je predpoklad, že ho bude využívať naplno. V tomto prípade tomu tak nebolo a na predaj sa objavil hotový klenot.