Audi
BMW
Citroen
Dacia
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Chevrolet
Jeep
KIA
Lancia
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Škoda
Toyota
Volkswagen
Volvo
Najnovšie autá
Novinky
Duster je kúpa roka! Spoľahlivý a cenu takmer nestráca!
Pokiaľ si chcete kúpiť lacné nové auto, dnes máte žiaľ smolu. Aj modely, ktoré boli kedysi hlboko pod hranicou 10 000 € sú cenovo niekde celkom inde. Ešte pred pár rokmi bola za etalón medzi lacnými autami považovaná Škoda hlavne so svojou Fabiou, no tá s dnešnou cenovkou cez 15 000 € za auto v základe mieri naozaj vysoko. Relatívne pri zemi sa ešte drží Dacia, aj keď ona taktiež zaznamenala zdraženie. No prekvapivo sa stala predajným hitom v bazároch.
Tesla Model 3 za cenu Fabie? Tu áno!
Elektromobily sú tu s nami už pekných pár rokov. Na cestách už nie sú až tak vzácne ako kedysi, no stále ide o relatívnu zriedkavosť. Voči elektrickým autám je stále pomerne dosť veľa odporcov, elektromobily skrátka svojou praktickou stránkou nedosahujú kvalít bežných spaľovacích áut. Preborníkom v oblasti elektromobilov je určite Tesla. Tá bola jednou z prvých automobiliek, ktorá prišla s masovou produkciou. Prišla s dizajnovo atraktívnymi autami, ktoré sa stali trendom a v podstate aj stelesnením toho, čo si človek obvykle predstaví, keď sa povie elektromobil. Do elektromobilov investovalo nielen mnoho ľudí, ale aj firiem, konkrétne požičovní. Napríklad jedna z celosvetovo najznámejších požičovní Hertz. Na svoje rozhodnutie však Hertz teraz dopláca. A to veľmi nepekným spôsobom.
Nudná Dacia ako temná štýlovka!
Každá automobilka má vo svojej histórií úspešnejšie aj menej úspešné obdobia. Je to pochopiteľné, nie vždy sa môže dariť rovnako. Dacia je skvelým príkladom a v tom pozitívnom slova zmysle. Naozaj píše úspešnú novodobú históriu. Na dlhú dobu Dacia zmizla z mapy svetových automobiliek, no vrátila sa vo veľkom štýle. A s príchodom novej generácie svojich modelov to len potvrdila. Napriek tomu, že sa dnes už za Daciu nemusí hanbiť naozaj nikto niekomu príde možno málo štýlová. Avšak aj to sa dá riešiť.
Zaseknutý kábel elektromobilu? Musíte zničiť auto!
Elektromobily boli kedysi výsadou špecializovaných automobiliek ako napríklad Tesla, prípadne veľkých automobiliek, ktoré si mohli dovoliť drahý vývoj a znášanie rizika, že sa nebudú až tak dobre predávať. Aktuálne má ale v portfóliu nejaký ten elektromobil takmer každá automobilka. Je to trend doby, aj keď sa nedá celkom povedať, či chcený. S použitím elektromobilov sa ale vynárajú nové a nové problémy, ktoré by človeka bežne ani len nenapadli. Napríklad čo robiť, ak sa pri nabíjaní zasekne napájací kábel?
Facelift Golfu 8: veľká nuda...
VW je automobilkou, ktorá je pre drvivú väčšinu vodičov značkou, ktorá má v portfóliu auto, ktoré im bude maximálne vyhovovať. A platí to ako o tých, ktorí VW milujú, tak aj o tých, ktorí nevedia nemeckému koncernu prísť na chuť. No a ak ide o Golf, to je maximálny univerzál. Po desaťročia šlo o auto, ktoré bolo zárukou špičkovej kvality, ktorá neklesala a vyhovelo úplne každému. Lenže doba sa mení, respektíve VW nasadil laťku extrémne vysoko a nové generácie pomaly strácajú dych. Hlavne posledná ôsma generácia. A tá sa dočkala faceliftu.
Vylepšené Škody Scala a Kamiq už sú vo výrobe
Škoda Scala a Škoda Kamiq už zažili polčas svojho životného cyklu na aktuálnom trhu a preto prišli s modernizáciou už dávnejšie. Teraz Škoda oznámila, že prvé kusy už začali vychádzať z fabriky a sú bezproblémovo a štandardne v produkcii. Automobily prišli s modernizáciou naraz a naraz sa spúšťa aj ich výroba. Je na to jediný dôvod, sú spriaznené nielen podvozkovou skupinou, ale aj niektorými riešeniami a veľkým počtom častí.
Škoda Favorit, ktorá stojí 53 000 €!
Škoda Favorit. Auto, ktoré sa stalo legendou. Po ňom prišla Felicia, nástupca už beztak veľmi vydareného auta. Favorit bol hotovým univerzálom. Pre mnohých šlo o dokonalé rodinné auto, ktoré dokázalo splniť celkom všetky požiadavky bežného motoristu. Praktická verzia Forman bola pre mnohých pomyselnou čerešničkou na torte. Ale aby ste mali Favorit ako kabrio? Nuž, dnes už niečo nepredstaviteľné, kedysi to však možné bolo. A sen si môžete splniť aj dnes, ale niečo to bude stáť.
Cestná F1 od Mercedesu, pripravte 4 milióny!
Mercedes je automobilkou s extrémne dlhou, zaujímavou a atraktívnou históriou. Má státisíce prívržencov, ktorí toto auto oceňujú luxusné a pohodlné auto, ktoré je pre mnohých hotovým snom. Lenže nemecká automobilka má dlhú históriu aj v motorošporte, rovnako aj v kolotoči F1. A ktorý milovník rýchlosti by si nechcel splniť sen a zajazdiť si na monoposte F1? Ak máte na účte nejaké zbytočné státisíce alebo milióny, môžete si nejaký monopost aj kúpiť. Ale ak si chcete vysnívané auto užívať aj inde, ako len na pretekárskej trati, tak práve pre vás je tu Mercedes AMG One!