Audi
BMW
Citroen
Dacia
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Chevrolet
Jeep
KIA
Lancia
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Škoda
Toyota
Volkswagen
Volvo
Najnovšie autá
Novinky
Luxusná Kia, akú u nás nekúpite v Európe končí.
Kia je u nás považovaná za takmer národné auto. Iste, súvisí to s prítomnosťou jej fabriky u nás, no aj tak je mimoriadne rozšírená. Obvykle ju kupujú zákazníci hľadajúci optimálny pomer cena/výkon. Vo svojej triede vie priniesť naozaj zaujímavé autá, ktoré uspokoja mnohých motoristov. No pre tých najnáročnejších Kia často krát nenapĺňala očakávania. Zmenila to Kia Mohave, ktorá však ku nám nezavítala a zrejme ani nezavíta.
Starý Nissan Sunny za takmer 50 000 €, prečo?
Nissan Sunny, to je auto, ktoré je dnes raritné, kedysi však šlo o totálnu tuctovku a nie príliš populárne auto. Predsa len, populárnejšie boli v počiatkoch 90-tych rokov u nás také Favority, na západe zas Golfy. Japonský Samuraj unikal pozornosti mnohých a ani po rokoch nebudil veľa vášní ani v bazároch. Na predaj sa ale objavil kúsok za takmer 50 000 €, prečo je za tak šialené peniaze?
Aj Lamborghini sa chce pozrieť do terénu, dejstvo druhé
Pomaly to začína vyzerať, že svet na štýl filmu Mad Max: Fury Road začne byť skôr, či neskôr realitou. Terénne autá, boj o lacné palivo, všetko vlastne máme už teraz, akurát nie v takom meradle. A čo môže byť do postapokalyptickej doby lepšie ako niečo s výkonom, pohonom všetkých kolies a výrazným charakterom? Lamborghini predstavilo vonkajší vzhľad modelu Huracan Sterrato.
Maličké Audi s maximálkou 300 km/h!
Audi A3 je malým kompaktným autíčkom, ktoré je určené pre tých, ktorí chcú kompaktné a zároveň prémiové auto. Aj takto malý kompakt ale vie uspokojiť tých náročnejších a športovejšie založených vodičov. Pre nich sú určené modely s prívlastkom RS a máme tu pochopiteľne aj Audi RS3. Nemecká automobilka priniesla ale niečo extra, limitovanú edíciu performance edition.
Starý obyčajný Renault za 10 000 €? Prečo?
Renaulty nepatria medzi autá, ktoré si práve držia svoju hodnotu. Obvykle ide o autá, ktoré sú vo všetkom tak trochu priemerné. Na to, aby sa predal za vyššiu cenu ako je obvyklé býva potrebné špeciálne zaobchádzanie. Napríklad s ním majiteľ jazdil len minimálne. Potom aj tak staré a tuctové auto, akým bol Renault 19 môže mať po desaťročiach stále pomerne ambiciózne nastavenú cenu.
Golf ako nový po dôchodcovi? Naozaj!
VW Golf je bestsellerom v každej svojej generácií. Štvrtá generácia zožala ohromnú vlnu úspechu a tá v podstate trvá dodnes, nakoľko v bazároch je Golf IV stále žiadaný. Kvôli enormnej popularite majú Golfy najazdené šialené kilometre, hlavne verzie s populárnymi motormi TDI. Pokiaľ ste počuli o príbehoch o dôchodcoch, ktorí si kúpili nové auto a takmer s ním nejazdili, nemusí to byť vždy len legenda ako príbeh o elfoch. Tu je jeden dôkaz.
Volkswagen Golf GTI je v USA už 40 rokov, oslavujme
Volkswagen Golf budúci rok oslavuje výročie. Verzia GTI bude na americkom trhu už presne 40 rokov a automobilka preto pripravila aj špeciálnu sériu svojho športového hatchbacku, ktorý dal tvár novej triede vozidiel. Vytvoril úplne nový poddruh a po ňom nasledovali aj iné značky. Nový Golf GTI 40th Anniversary Edition sa od bežných Golfov GTI odlíši niektorými základnými prvkami.
Auto s vekom 27 rokov, stav ako nové!
O starých Mercedesoch sa šíria často krát hotové legendy, o ich bájnej kvalite a nezničiteľnosti. Obvykle ide o historky ako z dávnych eposov, no ak niekto takýto Mercedes naozaj vlastní, presvedčí sa, že ide o pravdu. Hlavne generácia W124, tá toho vydrží viac ako pyramídy. Je to auto, ktoré bez mihnutia oka zvládne státisíce kilometrov, no máloktoré aj po takomto nájazde vyzerá ako nové. Toto však áno.