Testy áut
Audi
BMW
Citroen
Dacia
Fiat
Ford
Honda
Hyundai
Chevrolet
Jeep
KIA
Lancia
Mazda
Mercedes
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Renault
Seat
Škoda
Toyota
Volkswagen
Volvo
Auto novinky
Lamborghini Huracan STJ je posledným s V10, alebo nie?
Lamborghini Huracan STJ je posledným s V10, alebo nie?

Lamborghini vytvorilo model Huracan ako nástupcu modelu Gallardo, čo znamená, že za prednými sedadlami bol stále umiestnený motor V10. A táto unikátna koncepcia, ktorú má vlastne málokto iný, teda už nikto, bude o chvíľu končiť, podobne ako skončilo Audi R8. Je možné, že sa pod kapotu dozadu nasťahuje motor z modelu Urus, ale to je ešte príliš skoro konštatovať. Ale rozhodne môžeme očakávať nejaký druh čiastočnej hybridnej pomoci.

Toto auto stratilo za 2 roky 53 000 € z hodnoty!
Toto auto stratilo za 2 roky 53 000 € z hodnoty!

Prepad ceny áut je dvojsečná zbraň. Je to realita, ktorú treba prijať. Na jednej strane je to negatívom pre majiteľov, nikto nemá rád, ak jeho majetok stráca na hodnote. Na strane druhej tu zas máme kupujúcich, ktorí takýto pokles ceny logicky berú pozitívne. A pri niektorých autách vie byť pokles naozaj extrémny. Máme tu jeden prípad, ktorý inak aj z nesmierne drahého auta spraví o poznanie dostupnejšiu voľbu. Otázkou je, či aj atraktívnejšiu.

Elektrické Xiaomi predstavené, Tesla má problém!
Elektrické Xiaomi predstavené, Tesla má problém!

Elektromobily sú v súčasnosti ohromným trendom. Napriek tomu, že ich predaje a očakávania automobiliek nedosuahujú úrovne, ktorú by si samé predstavovali. Šanca masovejšie uspieť je vetdy, ak automobilka dá svojmu elektromobilu nejakú pridanú hodnotu navyše. Ak sa auto stane ikonické, zaujímavé alebo v niečom odlišné. Príkladom je taká Tesla. Stvorila do istej miery kult, elektromobil, ktorý je víziou budúcnosti, je tak trochu počítačom na kolesách a pridáva k tomu atraktívny vzhľad. Iste, má svoje problémy ohľadom kvality a spoľahlivosti, avšak je stále atraktívna. A na podobnú vlnu chce nasadnúť aj Xiaomi!

Zobraziť ďalšie novinky